Cvičiť môžete kedykoľvek počas dňa alebo v noci. Napriek tomu, kvôli stimulujúcej úlohe mnohých tréningových programov, je lepšie ich robiť ráno. Najmä ak sú to kardio cvičenia, intervaly alebo fitness. Napriek tomu vám pilates či joga ráno umožňujú aj efektívne sa zobudiť, okysličiť a vstúpiť do nového dňa s väčším impulzom.

Žiaľ, veľa ľudí sa zobudí až cestou do práce alebo keď už sú tam. Ranné aktivity robia na akomsi autopilotovi. Medzitým vstať z postele o niečo skôr a tráviť čas obľúbenými cvičeniami je najlepší spôsob, ako vybudovať svoju fyzickú formu. Takáto činnosť je tiež súčasťou dosahovania úspechu v iných oblastiach.

Je to dobrý príklad pre deti, že sa neoplatí kontaktovať budík. Môžete začať svoj deň s väčšou energiou, vykonávať všetky svoje práce efektívne a potom si užiť pokojný večer. Je tiež potrebné pripomenúť, že úspešní ľudia, ktorí čítajú články a dokonca aj knihy, veľmi často začínajú svoj deň týmto spôsobom.

Cvičte v pohodlí domova

Sú domáce cvičenia stále aktuálne? Podľa mnohých sú absolútne mimo módy. Zbavili sa teda svojich domácich spotrebičov, ukrytých pod posteľou alebo v šatníku. Teraz vychádzajú k ľuďom, pretože je jednoduchšie ich takto zmobilizovať. Módne sú aj organizované triedy.

Starostlivosť o seba však nie je vždy len o móde. Oveľa dôležitejšie je pre seba vôbec niečo urobiť. Ak teda nemáte veľa možností, cvičte radšej v pohodlí domova. Táto možnosť má tiež veľa výhod. Umožňuje vám to skrátiť čas potrebný na dochádzanie. Nemusíte platiť za permanentku ani investovať do teplákových súprav, v ktorých sa môžete ukázať iným ľuďom.

Všetko, čo potrebujete, je naťahovacie tričko a nejaké šortky. A čo viac, moderné športové obchody ponúkajú toľko riešení, že dokončiť si vlastnú telocvičňu je jednoduché. Nemusí to byť ani drahé, najmä keď sa dostane do výpredaja. Cvičiť doma môžete kedykoľvek. Tiež sa nemusíte báť názorov iných. Všetko sa robí vlastným tempom.

Cvičenie s osobným trénerom

Poliaci ešte donedávna dychtivo bežali na organizované hodiny. Obľúbený bol aerobik, fitness a pilates. Teraz však získavajú na dôležitosti individuálne triedy. Preto je zamestnaný osobný tréner, ktorý má čas a znalosti na to, aby cvičebný systém prispôsobil našim individuálnym predispozíciám a predpokladom.

Podľa mnohých ľudí takýto tréning prináša oveľa lepšie výsledky. Osobný tréner vie, na čom klientovi záleží a naznačuje, ako rýchlo a efektívne dosiahnuť cieľ. Nie každý chce len schudnúť. Čoraz viac ľudí, ktorí sa hlásia k osobným trénerom, má presnejšie plány.

Chcú pracovať na konkrétnych častiach tela alebo chcú zlepšiť svoju vytrvalosť. Najať si profesionála na individuálne hodiny je určite drahšie. Napriek tomu mnohí klienti posilňovní považujú takýto výdavok za investíciu do svojho vzhľadu, ako aj do lepšej pohody. Osobný tréner navyše pomáha mobilizovať sa k akcii.