Kardio tréning sa vyznačuje vysokou intenzitou, vytrvalostným tréningom, ktorý je navrhnutý tak, aby stimuloval telo k zvýšeniu množstva spáleného tuku. Medzi kardio cvičenia patrí beh, bicyklovanie, skákanie cez švihadlo, jumping jacks. Skvelý nápad je cvičiť tieto disciplíny v intervalovom systéme – striedanie sérií so zvýšenou intenzitou s tými so zníženou intenzitou, napríklad kombinácia pohodového behu so šprintom.

Štúdie ukazujú, že takýto systém cvičenia umožňuje spáliť až 3-krát viac tuku. Ak si nechcete písať tréningový plán sami, môžete využiť ponuky posilňovne. Veľmi obľúbenými aktivitami sú spinning, t.j. hodiny na stacionárnych bicykloch a jump fitness – hodiny na malých trampolínach. Hodiny v skupine sú skvelá zábava, tréner vám pomôže zlepšiť techniku, predstaví aj zostavy cvikov, ktoré budú najúčinnejšie. Skákaním na trampolíne v rytme hudby sa hráme ako malé dieťa a počas jednej hodiny dokážeme spáliť až 1000 kcal.

Nezabudnite zaradiť jedlo po tréningu – vhodný môže byť banán

Banán je nám všetkým veľmi dobre známe ovocie. Radi ho jeme doma, v práci alebo v škole. Je prílohou do šalátov, dezertov či štiav. Stojí za to vedieť viac o vlastnostiach tohto ovocia. Pokiaľ ide o to, koľko kalórií má banán, stredne veľký banán s hmotnosťou 200 gramov má približne 150 kcal. Odporúča sa ľuďom, ktorí trpia hnačkami, pretože toto ovocie odvádza z tela toxické látky a pomáha udržiavať správnu hladinu tekutín a elektrolytov.

Banán má aj zložku ako draslík, ktorá sa stará o náš obehový systém. Na rozdiel od zdania toto ovocie nevykrmuje, pretože sacharidy, ktoré obsahuje, sa rýchlo spaľujú. Len 10 minút bicyklovania stačí na spálenie kalórií, ktoré toto ovocie má. Pokojne ho zaveďte aj do nášho jedálnička.

Banánové smoothie je veľmi výživné a sýte. Dlho nepocítime hlad. Okrem toho obsahuje rôzne vitamíny, napríklad vitamíny skupiny B. Je šetrný k nášmu žalúdku, preto by ho mali jesť ľudia, ktorých trápia vredy.

Čo je kreatínkináza?

Tento článok sa bude zaoberať konceptom kreatínkinázy. Pravdepodobne mnohí o tomto názve ani nepočuli, nieto ešte, čo presne táto ingrediencia je. Čo je kreatínkináza? Nie je to nič iné ako enzým, ktorý sa podieľal na rôznych cykloch premien energie v rôznych bunkách, vrátane srdca, mozgu či kostrových svalov.

Enzýmy sú nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu. Pravdepodobne sa teraz veľa ľudí pýta, na čo sú enzýmy. Enzýmy nie sú nič iné ako bielkoviny. A je známe, že vďaka prítomnosti bielkovín fungujú bunky v ľudskom tele bezchybne.

Inými slovami, podieľa sa na jednej z energetických dráh tela, ktoré sa vyskytujú v prvých sekundách intenzívneho cvičenia. Čím tvrdšie budete trénovať, tým viac kinázy bude vo vašom krvnom obehu. Je táto zložka nevyhnutná v ľudskom tele? Absolútne, pretože bez bielkovín nebude telo fungovať tak, ako to bolo potrebné pri vykonávaní fyzických cvičení.