Ľudia sa často pýtajú: „Kedy je najlepší čas na kardio? Je to veľmi populárna téma, ktorá sa vo fitness a kardio svete objavuje znova a znova. Kardio je bezpochyby dôležitou súčasťou každej cvičebnej rutiny, bez ohľadu na to, či sa o to niekto zaujíma alebo nie.“ to.“ všetko o formovaní alebo tréningu svalov a ich veľkosti.

Kardio posilní srdce a pľúca, pomôže predchádzať mnohým srdcovým chorobám a ochoreniam, posilní svaly nôh a zvýši úroveň vytrvalosti. Kardio sa dá robiť kedykoľvek počas dňa, ale kedy je naozaj najúčinnejšie? Kedy je najlepší čas na kardio?

Najlepší čas na kardio je ráno nalačno. Tréneri a dokonca aj niektorí športoví vedci tvrdia, že toto je najlepší čas, pretože keď sa ráno zobudíme, naše telo bolo 8 alebo viac hodín bez jedla. To znamená, že v našom tele nie sú takmer žiadne sacharidy – a preto naše telo začne spaľovať tuky.

Efektívny svalový tréning doma

Snívate o svalnatej postave, no hanbíte sa objaviť vo fitku? Svoju cestu ku krásnej postave môžete začať doma. Na začiatok sa oplatí investovať do činiek a voľného času. Všetky nižšie uvedené cviky zapájajú takmer každý sval vo vašom tele. Môžete sa tak tešiť z rovnomerne postavenej postavy.

Všetky cviky robíme minútu s čo najväčším počtom opakovaní. Všetky cviky robíme jeden po druhom. Na začiatok môžeme začať drepmi so závažím, teda činkami. Ďalším cvičením je horizontálne lezenie. Zdvihy činky z drepu, zhyby, príťahy, príťahy činky v poklese, výpady do strán s činkami, zhyby s príťahmi, výpady s výkrutom trupu a nakoniec tlaky s činkami v stoji.

Pri váhe je lepšie na začiatku netlačiť. Začnime s nižšou záťažou a časom, ako sa forma zlepšuje, pridávajte ďalšie kilá. Čím väčšia záťaž, tým lepšie budú výsledky. Toto školenie vám umožní získať najlepšiu sochu v krátkom čase bez toho, aby ste opustili svoj domov.

Split tréning – čím sa vyznačuje?

Ľudia, ktorí sa chcú tešiť z rovnomerne postavenej postavy, by mali myslieť na delený tréning. Čo odlišuje tento tréning od tradičného? Pri tom poslednom precvičíme celé telo počas jedného tréningu. V prípade deleného tréningu sa zameriavame len na jednotlivé svalové skupiny. Každá konkrétna dávka sa trénuje samostatne.

To vám umožní zamerať sa na rozvoj konkrétnej svalovej skupiny a získať ich rýchly rast. Hneď však musíme podotknúť, že nie každý by mal siahať po tomto type tréningu. V prvom rade sú určené pre ľudí s mierne trénovaným telom. Ľudia, ktorí sú v rozsypanom tréningu len noví, by určite mali zabudnúť.

Po prvé, svaly si musia zvyknúť na väčšiu námahu. Takže príprava je potrebná. V tomto tréningovom pláne je najdôležitejšia technika. cviky budú účinné len vtedy, ak ich budeme vykonávať správne. Tréning vám umožňuje dosiahnuť najlepšie výsledky v čo najkratšom čase. Nielenže tvaruje postavu, ale zvyšuje aj vytrvalosť a silu.