V boxe, ako v každej disciplíne, treba rozlišovať obranu a útok. Stojí za to prečítať si článok, aby ste sa dozvedeli o útočných úderoch a obrane počas boja.

Medzi základné údery používané v útoku určite patria údery hákom. K nepriateľovi sa priblížia zboku. Odohrávajú sa najmä v boji na polovičnú vzdialenosť a možno ich charakterizovať silnou prácou trupu.

Druhý typ útoku by sa mal určite vykonávať ako priame údery. V boxerskom zápase sa môžu objaviť najčastejšie. Veľmi vysoká účinnosť. Po nich môžete pozorovať najväčší počet knockoutov.

Obranné techniky v boxe zahŕňajú skok dozadu, vychýlenie, krok a stráž. Jedným z najpoužívanejších je určite chránič. Ide o pasívnu obranu, ktorá je navrhnutá tak, aby vás chránila pred všetkými údermi súpera. Zakrok je defenzívou. V tomto prípade sa môžete vyhnúť úderu zo zadnej nohy, aby ste potom vykonali účinný kontra. Deviácia je obranná technika, ktorej cieľom je posunúť trup zo smeru súperových úderov.

Ako si užiť dovolenku na pláži naplno? Tréning!

Ako každý rok, všetci idú na dovolenku. Veľa ľudí si môže staviť, že pôjde na pláž. Ako využiť dovolenku pri jazere alebo pri mori. Určite aktívne. Stojí za to prečítať si článok, aby ste si teraz uvedomili, čo a ako cvičiť na pláži.

Beh sa určite oplatí. Aký je najlepší spôsob, ako to urobiť. V prvom rade sa oplatí staviť na ranné alebo večerné behy pozdĺž pobrežia. Vďaka tomu sa môžete nadýchať čerstvého vzduchu a povzbudiť sa k životu. Na pláži môže byť beh naboso úžasným zážitkom.

Každý vie, že v skupine je to lepšie. Na spoločné kondičné tréningy sa občas oplatí vyhľadať na pláži ihrisko. Práve vďaka tomu môžete začať s cvičením ako s bezplatným tréningom s pomocou profesionálnych inštruktorov.

Aj v skupine sa oplatí vyskúšať si plážový volejbal. Takáto fyzická aktivita je nielen skvelá zábava, ale môžete stretnúť aj skvelých ľudí. Plávanie v jazere alebo v mori je samozrejmosťou. Vsadiť však môžete aj na iné vodné športy – kajak, vodný bicykel či flyboard.

Ako si užiť tréning

Veľká časť ľudí môže chodiť na tréningy preto, že je to módne alebo len tak. Stojí však za zváženie, ako precítiť skutočnú radosť z cvičenia. Hneď na začiatku stojí za to stanoviť si tréningový cieľ. Predstavte si, že sa o pár mesiacov budete prechádzať po pláži s tak dokonalou postavou či vyrysovaným bruškom. Počas tréningu na to poriadne premýšľajte. To je veľká motivácia pre tých ľudí, ktorí strácajú motiváciu.

Nestojí za to trénovať sám. K cvičeniu je lepšie motivovať sa spoluprácou. Stojí za to presvedčiť kamaráta, aby začali trénovať spolu. Niekedy sa oplatí staviť na cvičenia s vopred plateným trénerom. Takáto platba bude vopred väčšou motiváciou. Nikto nemá rád vyhadzovanie peňazí do odpadu. Stojí za to vybrať si šport, z ktorého môžete získať čo najviac výhod. To môže viesť k tomu, že náš tréning nebude nudný. Oplatí sa zvoliť si aj svoj tréningový plán, aby ste sa za každý absolvovaný tréning odmenili absolvovaným tréningom v rozvrhu.