Starostlivosť o svoju fyzickú kondíciu si od nás často vyžaduje obrovské nasadenie. Existuje veľa príležitostí na takúto činnosť. Bohužiaľ, niekedy sa naše nezávislé činy ukážu ako viac škodlivé ako užitočné. Častokrát nemáme patričné ​​znalosti a cvičenia alebo športy, ktoré praktizujeme, pre nás nie sú vhodné.

Najlepším riešením našich pochybností bude preto tréning s osobným trénerom. Neznamená to, že našu činnosť bude vždy niekto kontrolovať a zároveň sa z nej stane veľký výdavok.

Oplatí sa absolvovať aspoň pár stretnutí s osobným trénerom, spoznať cviky, ktoré sú pre vás tie pravé, naučiť sa nové pravidlá ich vykonávania a všetky svoje pochybnosti prekonzultovať s profesionálom.

Takéto hodiny pod dohľadom špecialistu môžu byť zaujímavým zážitkom, ktorý v nás zanechá veľa pozitívnych návykov. Cvičenie s trénerom je určite zdravšie ako používanie online tréningu alebo vlastného vytvárania cvičebných postupov.

Mentálny tréning pred súťažou.

Už o pár dní nás čaká dôležitá súťaž. Chceme z nich vyťažiť to najlepšie. Prvé miesto súvisí s postupom do ďalšieho kola, finále alebo jednoducho chuť dokázať sám sebe, že tieto mesiace príprav za niečo stáli. Kondične a fyzicky pripravený bol na najvyššej úrovni. Teraz by ste sa mali zamyslieť nad tréningom na upokojenie tzv. duševný.

Ako sa psychicky pripraviť pred súťažou. Deň pred turnajom sa príliš nestresujte. Tento faktor je nepriateľom každého športovca. Namiesto toho, aby ste o tom dni premýšľali, akoby sa všetko malo pokaziť, choďte skoro spať a doprajte si dostatok spánku. Pred súťažou by ste nemali trénovať na maximum, pri 100% využití možností. Stojí za to popremýšľať o spôsobe relaxu, počúvaní obľúbenej hudby, aby ste načerpali pozitívnu energiu v takýto pre nás významný deň. Tichá myseľ pred turnajom by nemala viesť k zbytočnému stresu a tlaku na konečný výsledok.

Školenie, školenie všade, kde sa dá

Fyzická aktivita je žiaducim javom. Bohužiaľ, nie vždy na to máme čas. Hoci fitness salóny praskajú vo švíkoch, nie každý má čas ich navštíviť. Aj keď stojí za to vziať do úvahy skutočnosť, že tieto salóny ponúkajú flexibilné hodiny. No niekedy vieme byť cez týždeň poriadne zaneprázdnení.

Ale našťastie existuje aj veľa iných spôsobov, ako trénovať. Stojí za to začať s jednoduchým pravidlom používať schody namiesto výťahu. Je to už určitá fyzická námaha, monotónna. Vo voľnom čase sa môžeme prejsť po mieste, kde bývame. Samozrejme, ak to podmienky dovolia. Môžeme ísť aj do neďalekého parku a robiť veľa zaujímavých cvičení, behať, robiť záklony.

Ak naozaj nemáme kde a kedy môžeme cvičiť doma. Môžeme si kúpiť činky, činku alebo iné predmety a pravidelne ich cvičiť. A ak ich nemáme, môžeme cvičiť kľuky, kliky, záklony, drepy a mnohé iné cviky. Môžeme zavesiť tyč a vytiahnuť sa na ňu.