Cviky na chrbát sú pri správnom prevedení naozaj veľmi jednoduché a nemali by robiť väčšie problémy ani tým najväčším amatérom, ktorí len veľmi nesmelo začínajú robiť prvé kroky vo svete športu. Existuje zoznam jednoduchých a účinných cvikov na vybudovanie tejto časti tela.

Jedným z nich môže byť napínanie kolien. Technika tohto cviku je mimoriadne jednoduchá, pretože stačí ležať na chrbte a pokrčiť kolená. Potom musíte chytiť akékoľvek koleno, pritlačiť ho k hrudníku a držať 10-15 sekúnd. A tak ďalej, striedavo po jednom kolene.

V ideálnom prípade by celé cvičenie malo zahŕňať približne 10 sérií. Ďalším veľmi dobrým cvikom na chrbát je plávanie. Na sucho, nie v bazéne. To zahŕňa ležanie na bruchu, s narovnanými rukami a hrudníkom mimo zeme. V tejto polohe by ste si mali predstaviť, že plávate vo vode prsiami a robíte také pohyby ako pri plávaní.

Predlaktie

V určitej časti hornej končatiny medzi zápästím a lakťovým kĺbom sa nachádza predlaktie, ktorého kostnou časťou je rádius a lakťová kosť. Cvičenie tohto kĺbu je veľmi dôležité nielen z pevnostných, ale aj estetických dôvodov. Dokonale tvarované predlaktie sa hodí k vypracovaným svalom ramien, bicepsov, tricepsov a predlaktia. Bohužiaľ, veľa ľudí tieto svaly počas tréningu bežne vynecháva a úplne na ne zabúda.

A to je veľká chyba. Existuje niekoľko cvikov, ktoré pomáhajú trénovať tieto svaly, ako napríklad: stolička – postavte sa pred stoličku a ľahnite si na brucho tak, aby ste jej mohli chytiť nohy s úplne vystretými rukami. S lakťami na podlahe sa snažíme zdvihnúť stoličku, ale nie príliš vysoko, aby sme si neublížili. Zdvíhanie činiek s nadhmatom – ďalší zaujímavý cvik. Činky držte v dlani chrbtom hore, ruky nechajte voľne padať pozdĺž trupu, lakte držte pri tele, zdvihnite činky do výšky hrudníka.

Motivácia je v nás

V skutočnosti je ťažké motivovať (v drvivej väčšine prípadov) k niečomu, čo nie je v súlade s jeho presvedčením. Ale k takémuto človeku sa dá šikovne priblížiť. Na základe motivácie schudnúť, ako na to? Stačí ju presvedčiť, že chce schudnúť a že je to len jej vlastné nezávislé rozhodnutie. Toto je už prvý krok. Začať je veľmi ľahké, no vytrvať je, žiaľ, oveľa ťažšie, najmä keď je okolo toľko pokánia.

Za každým rohom je pizzeria, sem-tam sa nájde aj bar s rýchlym občerstvením. Tento muž je taký hladný. Preto len silná motivácia môže zabrániť tomu, aby ste tam išli a prišli o doteraz dosiahnuté výsledky diéty. Motivácia môže byť z akéhokoľvek iného dôvodu, dokonca aj zdanlivo veľmi triviálneho z iného dôvodu. Nezáleží na tom, ktorý. Je dôležité, aby bol pre nás dostatočne silný a motivoval nás pracovať každý deň a chrániť pred všetkými týmito nutričnými nástrahami. Dobrá motivácia robí zázraky.