Každý návštevník posilňovne sníva o dokonalej postave. Na tento účel sa používajú početné diéty, individuálne prispôsobené potrebám každého z nás. Dôležité je, aby dodané produkty boli zdravé a aby bol obsah bielkovín vysoký. Je to preto, že je najdôležitejším stavebným kameňom svalového tkaniva a najdôležitejšou zložkou stravy pre hmotu. Nezabúdajme, že rovnako dôležitým prvkom je tréning na svalovú hmotu.

Tento je založený najmä na silových cvičeniach, ktoré neznižujú hmotnosť. Je dôležité koordinovať úsilie tak, aby ich konzistencia pozitívne ovplyvnila celú váhu, ktorá je optimálne prispôsobená našim predispozíciám, je výborným základom pre vyrysovanie svalov.

Tréning na svalovú hmotu by sa mal vykonávať asi dve hodiny po jedle bohatom na bielkoviny. Potom budeme mať čas asimilovať všetky dôležité a cenné produkty, ktoré ovplyvnia úroveň našej energie. Tréning svalovej hmoty by mal byť koordinovaný s diétou a mal by mať veľkú hodnotu pri modelovaní svalového tkaniva. K tomu nám pomôže atlas, činky a činky.

Tréning bicepsov

Tréning pre každého z nás by mal byť prispôsobený individuálne, pretože závisí od mnohých ukazovateľov, ako sú naše predpoklady, pohlavie či vek. Postaviť sochu je náročná a namáhavá úloha bez ohľadu na naše predispozície. Vyžaduje si to mnoho mesiacov tvrdej práce, preto je vhodné byť vysoko motivovaný a sebazaprený. Niektoré svalové skupiny vyžadujú oveľa viac úsilia.

Jedným z dokonalých príkladov je biceps, ktorý aj napriek rýchlemu vypracovaniu prvých výsledkov potrebuje neustály rozvoj. Tréning bicepsov je teda založený na silových cvičeniach. Činky, činky a atlas sú základom našej činnosti. V úvodnej fáze nášho projektu musíme reálne určiť úroveň zaťaženia. Tréning bicepsu vyžaduje veľký počet opakovaní.

Séria by mala byť pestrá a zapojiť všetky svaly na rukách. Tréning bicepsu je úloha, ktorá nekončí po dosiahnutí uspokojivého výsledku, pretože aj vtedy je potrebná kontinuita na jeho udržanie. Pamätajte, že iba tvrdá práca prináša uspokojenie a v prípade zbraní rýchlo dosiahneme výsledky.

3-dňový tréningový plán

Budovanie svalovej hmoty sa zdá byť pomerne náročná úloha, ale dodržaním niekoľkých dôležitých zásad môžete tento proces trochu urýchliť. Pri budovaní svalovej hmoty sa nestačí len správne stravovať a využívať špeciálne živiny, ale zamerať sa aj na fyzickú aktivitu, ktorá v tomto prípade zohráva veľmi dôležitú úlohu.

Aké cvičenia sa však oplatí robiť? V prvom rade sa oplatí vybrať si tzv 3-dňový hromadný tréning, ktorý sa ukazuje ako veľmi efektívny. V prípade tohto tréningu je veľmi dôležité nielen množstvo cvikov na jednotlivé časti tela, ale aj prestávky medzi jednotlivými cvikmi a celými sériami.

Cvičenia by sa však mali vyberať podľa pokročilosti každého človeka, inak výsledky nemusia byť najlepšie. Nesmierne dôležitá je aj pravidelnosť každého cvičenia, ako aj spomínaná vhodná strava, ktorá sa v tomto prípade ukazuje ako veľmi nápomocná.