V súčasnosti existuje veľa cvičení, ktoré sú alternatívou k štandardným úlohám vykonávaným v posilňovniach alebo vo fitness kluboch. To všetko preto, aby si každý klient našiel niečo pre seba, čo ho poteší a nezníži jeho úroveň motivácie hneď na začiatku.

V poslednej dobe sa veľa hovorí o tréningu s loptami. Treba zdôrazniť, že sú naozaj veľmi obľúbené. Je dobré vedieť, že ich môžu robiť rôzni ľudia. Kedy je tréning s loptou najvhodnejší? Okrem iného aj v prípade tehotných žien. Stojí za to vedieť, že tieto úlohy podporujú vývoj plodu a robia tehotenstvo asymptomatickým.

Cvičenie s loptičkami sa navyše vrelo odporúča starším ľuďom, ktorí chcú byť neustále fyzicky aktívni a nemajú silu napríklad behať na páse alebo bicyklovať. Cvičenie s loptičkami sa navyše odporúča ľuďom podstupujúcim rôzne druhy rehabilitácie. Stojí za zmienku, že tento typ úloh často vykonávajú ľudia s problémami s chrbtom.

Ako správne vykonávať cvičenia s loptou?

Cvičenie s loptičkami môže vykonávať veľa ľudí. Okrem iných sú to tehotné ženy alebo starší ľudia atď. Ako správne vykonávať tieto úlohy, aby ste využili množstvo pozitívnych účinkov? V prvom rade si treba vybrať správnu loptu, ktorá bude prispôsobená vašej telesnej hmotnosti a výške. Bohužiaľ, nie každá lopta je vhodná pre každého cvičiaceho.

Treba si uvedomiť, že pri vykonávaní cvikov musí byť človek dokonale vzpriamený. Pred tréningom by ste sa mali samozrejme rozcvičiť, čo umožní telu zvyknúť si na väčšiu námahu. Cvičenie s loptou si vyžaduje trpezlivosť a ľahké pohyby.

Všetko by malo byť hladké a bez náhlych trhnutí. Počas tréningu používajte čo najviac svalov. Nesmú sa príliš uťahovať, pretože je to nepriaznivé a preto úlohy s loptičkami neprinesú žiadne konkrétne výsledky. Okrem toho je kľúčové správne dýchanie, ktoré by malo byť tiež pokojné.

Medicinbal na domáce cvičenie

Cvičenie s medicinbalom je formou aktivít, ktoré je možné vykonávať vo fitness klube. Medicinbal je gymnastická pomôcka, ktorá sa dá použiť aj doma. Môže úspešne nahradiť návštevy posilňovne. Cvičením s medicinbalom si zlepšujeme kondíciu a zvyšujeme silu a vytrvalosť.

Vďaka obyčajnej, no dosť ťažkej lopte si môžeme vypracovať naozaj pevné svaly a vybudovať si vyšportovanú postavu. Treba však vedieť cvičiť s medicinbalom. Najlepšie je hľadať príklady cvikov na internete. Môžete nájsť viac ako tucet rôznych cvičení s loptou. Pred kúpou medicinbalu sa však oplatí zvážiť jeho hmotnosť.

Hmotnosť lopty musí byť zvolená optimálne podľa schopností cvičiaceho človeka. Malo by byť primerané držaniu tela. Ak ste ešte necvičili, najlepšie je začať s loptou s hmotnosťou dva kilogramy. Keď si všimneme, že táto váha pre nás nie je náročná, môžeme prejsť na cviky s ťažšou loptou. Najdôležitejšie je, že toto zabudnuté zariadenie má v gymnastike mnohoraké využitie.