Ffbw je cvičenie celého tela veľmi obľúbené medzi fyzicky aktívnymi ľuďmi. Nedá sa poprieť, že ide o extrémne vyčerpávajúce cviky, ktoré sú najmä na začiatku tréningu bolestivo pociťované v podobe bolestí. Ak sa však pre takýto tréning rozhodneme, účinky na seba nenechajú dlho čakať.

Tento tréning má navyše také výhody, že vďaka vhodným cvikom na každú partiu tela sa rýchlo dostaneme do skutočne dobrej formy a efektívne vyformujeme postavu. Na rozdiel od cvikov zameraných na konkrétnu časť nášho tela, výberom ffbw tréningu dokážeme vytvarovať veľa svalov naraz.

S tým je spojený naozaj slastný výsledný efekt, ktorý je v prípade tréningu napríklad len pre brucho alebo nohy nemožný. Niet divu, že tréning celého tela s nadšením volia najmä kulturisti, ktorí chcú zväčšiť svaly a zároveň ich správne vyformovať. Tento spôsob potom obzvlášť stojí za našu pozornosť.

Silový tréning doma

Posilňovaniu sa môže venovať každý, kto si chce spevniť svaly. Aby vaša postava dosiahla požadovaný efekt, mali by ste pravidelne cvičiť, najlepšie trikrát týždenne, každé dva dni. Svalom tak dávame možnosť zregenerovať sa v deň voľna. Silovým cvičeniam by mala predchádzať minimálne 10-minútová rozcvička, aby sa predišlo možným zraneniam a nehodám.

Zahriať by sa mala každá skupina svalov v našom tele, počnúc hlavou a končiac chodidlami, pričom sa nevyhýbame ani chrbtovým či brušným svalom. Po intenzívnej rozcvičke, kedy by už naše telo malo byť dostatočne pripravené na cvičenie, by sa malo naštartovať. Silový tréning by mal trvať maximálne 50 minút a pozostávať z nepretržitého vykonávania vopred určených cvikov s krátkymi prestávkami.

Tréning by mal pozostávať z minimálne 10 cvikov. Ak môžete a zlepšíte si kondíciu, môžete zvýšiť intenzitu a počet opakovaní daného cviku. Po tréningu by ste mali venovať aspoň 15 minút tzv vychladnúť, čo znamená natiahnutie jednotlivých svalov.

Jedlá po tréningu

Problém je s jedlom po tréningu. Po intenzívnom cvičení máme tendenciu nadmerne jesť. A to nemusí nevyhnutne prospievať našej strave alebo rozvoju svalov. Hladovať sa tiež nie je najlepší nápad. Čo teda robiť? Koľko a čo jesť po tréningu a v akom množstve? V prvom rade sa pri chudnúcej diéte odporúča vzdať sa sacharidov, najmä v jedlách po cvičení.

Počas tréningu sa najskôr spaľujú sacharidy a po niekoľkých desiatkach minút telo začne spaľovať tuky. Ak hneď po tréningu siahneme po jedle bohatom na sacharidy, tento proces zastavíme. Preto sa odporúča aspoň hodinu po intenzívnom tréningu nekonzumovať sacharidy.

Vďaka tomu výrazne podporíme účinky našej fyzickej námahy a rýchlejšie uvidíme účinky našej práce na vlastnom tele. Správna strava je pri chudnutí nevyhnutná, no nie je to len o tom, čo jeme, ale aj o tom, kedy a v akom množstve.