Na internete a iných zdrojoch kulturistiky je množstvo rôznych spôsobov, ako trénovať a ako cvičiť. Je to veľmi pozitívny jav, pretože každý si môže vybrať tréning, ktorý mu vyhovuje. Každý, kto chce spáliť prebytočný telesný tuk, by si mal pre seba zvoliť kardio tréning.

Tento typ tréningu je založený na dlhodobej fyzickej námahe kombinovanej s vytrvalostným úsilím. Úlohou takéhoto tréningu môže byť beh na bežiacom páse alebo v parku. Počas kardio tréningu by sa mal náš tep pohybovať okolo osemdesiatich percent maximálneho tepu.

Pri kardiotréningu je potrebné mať na pamäti, že tento typ tréningu môže spôsobiť pretrénovanie organizmu, čo spôsobuje pocit únavy a ospalosti alebo nechuti čokoľvek robiť. Týka sa to najmä veľmi obéznych ľudí, ktorí rátajúc s rýchlymi výsledkami týrajú seba a svoje telo každodenným dlhodobým tréningom. To má za následok len nedostatok účinkov na chudnutie a frustráciu chudnúceho človeka.

Tréning nôh

Cvičenie nôh nie je veľmi jednoduchá a samozrejmá záležitosť, preto si vyžaduje primeraný prístup a minimum vedomostí o druhu a spôsobe cvičenia. Nesprávny tréning vedie k zastaveniu rastu svalov nôh.

Môže k tomu prispieť veľa vecí, napríklad príliš malý objem tréningu, príliš zriedkavé a príliš krátke tréningy, nedostatok cvičení s použitím voľných váh, neznalosť anatómie lýtkových svalov a stehien, nesprávna technika cvičenia, veľmi často sme Neuvedomujúc si, aká dôležitá pre stavbu a fungovanie svalov je ich potréningová regenerácia.

Najlepší, najefektívnejší a najbezpečnejší tréning pre naše nohy je taký, ktorý sa vykonáva optimálne dvakrát týždenne, lýtka a stehná sa precvičujú spolu (bez rozdelenia na samostatné tréningy), cviky na nohy je potrebné vykonať skôr, ako začneme s vytvarovaním brušných svalov, telo musí každý deň spať toľko, koľko potrebuje na svoje fungovanie a správne množstvo kalórií, bez ktorých nie je možné budovať svalovú hmotu.

Výhody a nevýhody Trenbolonu

Trenbolón patrí do skupiny látok ľudovo známych ako steroidy. Pri používaní tohto typu opatrení by sme v prvom rade mali mať na pamäti ďalekosiahle negatívne účinky, ktoré tento typ látok môže v našom tele vyvolať. Tu stojí za zmienku aromatizácia a zvýšenie agresivity takých ochorení ako: bolesti hlavy, krvácanie z nosa, mastná pleť, akné, silné blokovanie endokrinného systému.

Táto látka má však aj mnoho pozitívnych vlastností, ktoré rôznymi spôsobmi prispievajú k lepším výsledkom v posilňovni. Táto chemikália pomáha silovému športovcovi budovať svalovú hmotu rýchlejším tempom a zvyšovať svalovú definíciu.

Trenbolón pôsobí aj ako slušná predtréningovka a športovci po jeho užití hlásia zvýšenie motivácie k cvičeniu. Nezabúdajte však, že užívanie látok ako trenbolón je vyhradené len pre najpokročilejších hráčov, pretože práve tí majú najviac skúseností s vhodným dávkovaním s týmto typom látok.