Kult zdravého tela je už nejaký čas čoraz viac módny. Preto sú čoraz populárnejšie nielen rôzne druhy diét, ale aj cvičenie. Oplatí sa teda vybrať si stravu, ktorá bude veľmi rôznorodá, pretože len vďaka tomu budeme schopní zostať zdraví naozaj dlho.

Je známe, že existujú diéty s rôznymi názvami, no každá z nich má nejaké nevýhody, čo znamená, že stojí za to pozrieť sa na svoje telo a skontrolovať, aké nutričné ​​hodnoty mu v našej súčasnej strave chýbajú. Práve vďaka tomu toho veľa stihneme a tiež uvidíme, že ak bude strava oveľa zdravšia, začneme aj my sami zhadzovať zbytočné kilogramy a výrazne sa zlepší náš celkový vzhľad.

V najbližšom období sa mu preto určite oplatí venovať pozornosť. Sami uvidíme, ako veľmi to bude závisieť od nášho prístupu. Veľa závisí nielen od výberu stravy, ale aj od toho, či v nej budeme vedieť vydržať.

Zdravý kokteil plný vitamínov

Na Slovensku ešte stále nie sú kokteily a drinky tak populárne ako napríklad v Spojených štátoch. Uprednostňujeme tuhú stravu, ktorá sa dá žuť a prehltnúť. Zeleninové, ovocné a miešané koktaily sú však skvelou alternatívou k obyčajným raňajkám či večeri, ktorá má nekonečne veľa možností a variantov. Každý deň môžete piť iný koktail, v závislosti od vašich chuťových preferencií a sezónneho ovocia a zeleniny.

Koktaily je možné obohatiť mliekom, kefírom alebo prírodným jogurtom, ktorý im dodá krémovú textúru. Môžete tiež mixovať iba zeleninu alebo ovocie. Korenie, sladké alebo slané, možno pridať podľa chuti. Dobre poslúži škorica, bazalka alebo oregano. Môžete si pripraviť ovocné kokteily, ako sú banány a jablká, alebo zeleninové, paradajky alebo špenát.

Všetky budú plné vitamínov a minerálov, zaženú hlad na dlhú dobu vďaka obsahu vlákniny a dodajú energiu. Zelenina je tiež plná antioxidantov, ktoré vám pomáhajú udržiavať zdravý a mladistvý vzhľad a pomáhajú bojovať proti rakovine.

Zdravé mandľové sušienky

Sladkosti nemusia byť nezdravé a tučné, stačí si ich pripraviť sami doma zo zdravých surovín. Vychutnať si lahodnú chuť a dokonalú postavu sa oplatí experimentovať. Jedným z najjednoduchších sú sušienky s mandľami a ovsenými vločkami. Sú pripravené veľmi rýchlo, takže sa dajú piecť za pochodu alebo keď prídu nečakaní hostia.

Na ich upečenie potrebujete pohár ovsených vločiek, pohár mandľových lupienkov, dva alebo tri bielka a pár polievkových lyžíc medu. Suroviny miešame, kým nevznikne spojená hmota, môže byť sypká. Na papier na pečenie poukladáme kruhy. Môžete použiť aj muffiny a dať do nich cesto. Musia však mať pomerne ploché tvary.

Pečieme asi 10 minút pri 180 stupňoch, do zlatista. Po vytiahnutí budú sušienky mäkké, stvrdnú až vychladnutím. Môžete si ich poliať tmavou čokoládou alebo džemom, no rovnako chutné sú aj samotné. Ideálne na obed alebo zdravý popoludňajší čaj!