Každý z nás sa pýta, čo robí zle, že je stále unavený, priberá, nemá motiváciu hýbať sa. Odpoveď je, že väčšina z nás nevedie zdravý životný štýl. Ako to zmeniť? Stačí sa držať týchto 10 jednoduchých tipov. V prvom rade treba vždy začať deň plnohodnotnými raňajkami, ktoré nám dodajú energiu.

V druhom rade by ste mali piť veľa vody, ktorá je potrebná pre správne fungovanie nášho tela a vyplavuje toxíny. Po tretie, treba stanoviť priority, nie je možné zosúladiť viacero činností súčasne. Po štvrté, športujte, čokoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek budete mať chuť.

Po piate, podporte sa doplnkami stravy, vhodne vybraným, určite pomôže k starostlivosti o vaše zdravie. Po šieste, pamätajte na hygienu spánku. Po siedme, urobte si čas na to, aby sa vaša rodina mohla spolu hrať a rozprávať. Po ôsme, nájdite si chvíľu pre seba a oddýchnite si. Po deviate, obohaťte svoj jedálniček o omega-3 mastné kyseliny. Po desiate, myslite pozitívne, aj to je veľmi dôležité pre naše blaho.

Zdravé stravovanie na dovolenke

Na dovolenke je ľahké sa pustiť a zabudnúť na diétu. Polovičný problém, ak patríme k štíhlym ženám a tieto niekoľkodňové voľno od diéty nám neublížia. Väčší problém nastáva, keď máme zdravotné problémy a nemôžeme si dovoliť zabudnúť na štýl stravovania.

Pri problémoch so štítnou žľazou či hladinou inzulínu stačí chvíľka slabosti a dlhé týždne starostlivo rozvíjané účinky zmiznú ako mydlová bublina. A musíte začať odznova. Celý proces chudnutia. Učebné návyky. Zjedenie jedného cukríka vedie k celej lavíne sladkostí. A je nezávislý od chorého človeka. Ťažko jej to vyčítať.

Presne tak fungujú kolísavé hladiny inzulínu. To je na dovolenke obrovský problém, najmä na cestách, kde sa o bežné jedlo jednoducho nedá postarať. Mali by ste si so sebou vziať čo najviac povolených potravín, ako sú orechy, mandle, údeniny, ovocie či zelenina.

Tipy na zdravé stravovanie pre deti

Rodičia nemajú spánok ohľadom zdravia svojich detí. Jedným z prvkov starostlivosti o zdravie našich detí je správna výživa. Pre nikoho nie je novinkou, že deti uprednostňujú namiesto zdravého jedla sladkosti, slané maškrty či rýchle občerstvenie. Ako môžeme prinútiť naše deti jesť zdravšie? Existuje na to niekoľko jednoduchých trikov. Prvým je pripraviť misku zeleniny nakrájanú na malé tyčinky alebo plátky.

Deti nedočkavo siahajú po takto pripravenom občerstvení napríklad pri čakaní na večeru. Potom nesiahajú po sladkostiach, ktorých konzumácia znamená, že túto večeru nezjedia. Ďalším trikom je pripraviť si ovocné a mliečne kokteily a pridať do nich zelenú zeleninu, napríklad špenát.

Rozmixované ingrediencie ako banány, špenát, čučoriedky a mlieko vytvoria prekvapivo lahodný mix. Krémové polievky sú tiež spôsob, ako prepašovať zeleninu. Deti určite častejšie jedia hladkú krémovú polievku, aj keď ide o zeleninovú vitamínovú bombu. Pomocou týchto jednoduchých trikov určite obohatíme jedálniček našich detí o potrebnú zeleninu a ovocie.