Mnoho športovcov konzumuje doplnky s aminokyselinami BCAA. Inhibujú katabolizmus cvičenia. Prispievajú tiež k spaľovaniu tukov.

Účinok aminokyselín je mimoriadne široký. Majú obrovský vplyv na budovanie svalovej hmoty. Sú zodpovedné za zníženie pocitu únavy a stimuláciu spaľovania tukov. Aminokyseliny sa dostávajú do svalových buniek veľmi rýchlo. Okrem toho sú zodpovedné za prísun bielkovín, kreatínu, arginínu a glutamínu do tela. Je zrejmé, že najdôležitejšou funkciou je z pohľadu kulturistov veľmi rýchla regenerácia svalových buniek po cvičení. Po návšteve posilňovne nepociťujeme žiadnu únavu.

Aminokyseliny sú skupinou látok, ktoré si naše telo dokáže vyrobiť samo. Prevažnú väčšinu z nich však musíme telu dodať potravou alebo len pomocou špeciálnych živín a doplnkov stravy. V opačnom prípade začne telo vážne ochorieť.

Ako funguje kyselina HMB?

Kyselina HMB nám výrazne umožňuje obnovu svalového tkaniva.

Táto zlúčenina inhibuje všetky katabolické procesy prebiehajúce vo svaloch. Má tiež anabolický účinok. Používať by ho mali predovšetkým športovci. Táto kyselina vám umožňuje budovať čisté svalové tkanivo. Zároveň je mimoriadne účinný pri redukcii telesného tuku. Hovorí sa tiež, že vďaka nemu dokážete stabilizovať hladinu cholesterolu v krvi.

Táto látka má tiež veľmi priaznivý vplyv na prácu imunitného systému. Zvyšuje aeróbnu kapacitu tela a podporuje fungovanie tkanív a svalových buniek. Vďaka tomu budeme mať silu vykonávať aj tie najtvrdšie cviky.

S kyselinou HMB sa vykonalo množstvo testov. Ukázali, že látka, vďaka ktorej som vyvolal pocit bolesti, sa objavila oveľa neskôr. To sa premieta do možnosti dlhšieho a intenzívnejšieho úsilia. Vďaka tomu možno účinky tréningu dosiahnuť oveľa rýchlejšie, čo má pozitívny vplyv na motiváciu mnohých ľudí.

Živiny s látkou HMB

V športovom obchode nájdete množstvo živín. Nedávno sa objavil doplnok stravy s tajomne znejúcim názvom HMB. Toto opatrenie si zatiaľ nezískalo veľkú obľubu. Proteínové a sacharidové doplnky sú stále častejšie kupované. Napriek tomu sa oplatí pozrieť sa naň bližšie a trochu sa o ňom dozvedieť.
Doplnky HMB by mali konzumovať najmä tí, ktorí sa venujú aeróbnym športom. Je to chemická zlúčenina patriaca do skupiny organických látok.

Túto látku produkuje aj ľudské telo. Je tvorený hlavne aminokyselinami s rozvetveným reťazcom a katabolizmom bielkovín. Veľmi účinný je kondicionér, ktorý obsahuje kyselinu HMB. Inhibuje aktivitu katabolických enzýmov.

V deväťdesiatych rokoch sa zistilo, že táto kyselina má veľký vplyv na rekonštrukciu svalového tkaniva. Vďaka tomu môžete budovať telesnú hmotu bez toho, aby ste museli siahať po proteínových suplementoch, ktoré boli doteraz lídrom medzi tými suplementmi, ktoré mali napomôcť budovaniu čistej svalovej hmoty.