Teraz sa toľko hovorí o výhodách aktívneho životného štýlu. Pomáha udržiavať tvarovanú a krásnu, štíhlu postavu, ale aj a predovšetkým zdravie. Fyzická aktivita sa odporúča v každom veku.

Najmenším deťom sa oplatí podnecovať k rôznym športom. Dieťa má potom možnosť vybrať si disciplínu, ktorá mu robí najväčšiu radosť a je preňho najľahšia. Najmä ak chceme, aby sa dieťa rozhodlo pre športovú kariéru, malo by sa s ňou začať v čo najskoršom veku.

Dôležité je nenechať sa ovplyvňovať dieťaťom a ak takáto nevyhnutnosť vyplývajúca zo zlého zdravotného stavu nie je, neoslobodiť ho od telesnej výchovy v škole. V Poľsku momentálne prebieha kampaň, ktorá povzbudzuje ľudí, aby sa zúčastnili na týchto triedach.

Šport by nás mal zaujímať v každom veku. Ak sme profesionálne aktívni, skúsme sa tomu venovať aspoň tri hodiny týždenne. Účinky pocítime veľmi rýchlo.

Jedzme zdravo – budeme zdraví!

Lekári a odborníci na výživu už roky bijú na poplach. Naša spoločnosť je čoraz obéznejšia a pomalšia, čo vedie k vážnym zdravotným problémom a chorobám. Sedavý spôsob života, rýchle občerstvenie a stimulanty všetkého druhu, žiaľ, robia svoje. Naše telo absorbuje všetky toxíny a nevhodné živiny, ktoré poskytujeme.

Už dlho je známe, že sme to, čo jeme. Takže stojí za to sa nad tým zamyslieť, kým sme si ešte neublížili. Mnohé z našich chýb sa dajú veľmi ľahko zvrátiť. Najdôležitejšie je, aby sme jedli zdravo. Musíme svojmu telu poskytnúť potrebné zložky a mikroživiny. Ak budeme dodržiavať správnu stravu, nebudeme už potrebovať žiadne doplnky stravy a ďalšie vitamíny.

Neprejedajme sa, ale ani si neodopierajme päť malých jedál denne, ktoré by nám mali dodať energiu potrebnú pre naše fungovanie. Zdravý životný štýl je zárukou dlhovekosti a bez problémov.

Návody a zdravé programy

V poslednom čase rastie záujem ľudí o zdravotnú tematiku – ako v otázke správneho varenia a vyváženia denného stravovania, tak aj fyzickej aktivity. Nie vždy je výsledkom – ako v minulosti – túžba schudnúť počas zimy, ale poznanie, ako zlé návyky ovplyvňujú váš život.

Atraktívny fyzický vzhľad už nie je samoúčelný, ale nepriamy výsledok starostlivosti o svoj životný štýl, stravu a zdravie. Na základe tohto záujmu o médiá rôzneho typu neustále vznikajú nové programy či príručky, určené predovšetkým tým, ktorým ešte chýbajú výživové či športové znalosti.

Prirodzene, existujú aj časopisy a autori, ktorí svoje rady adresujú len skúseným nadšencom zdravia, no najväčšie benefity možno aj tak získať šikovnou motiváciou tých, ktorých to doteraz nepresvedčilo. Pre autora je to často komerčný úspech, no pre ľudí, ktorí pomôžu, majú takéto rady niekedy cenu zlata.