Počnúc dobrodružstvom s posilňovňou a pravidelným tréningom si mnohí z nás stanovili ako prvý cieľ vybudovať dostatočne veľkú svalovú hmotu. To si vyžaduje správnu výživu a pravidelné cvičenie. Ale keď už dosiahnete svoj cieľ budovania svalov, je čas na to, aby ste si ho vyrezali.

Tréning na plastiku sa výrazne líši od tréningu na hmotu, pri vyrezávaní svalov by ste mali mierne upraviť aj stravu. Po prvé, sculptingový tréning je vo všeobecnosti oveľa intenzívnejší ako tréning na budovanie svalov, ktorý sa zameriava hlavne na zdvíhanie závaží. Aby sme spevnili svaly, musíme robiť iné cvičenia.

To však neznamená, že by ste mali prestať používať závažia – len ich musíte robiť inak. Keď tonizujete svaly, pridajte k silovému tréningu aeróbny alebo intervalový tréning. Vďaka tomuto typu cvikov sa zbavíme zbytočného tuku – to je veľmi dôležité, pretože pod jeho vrstvou budú svaly neviditeľné.

Začnite vyrezávať hrudník

Cvičenie na hrudník ženy často podceňujú. Je to škoda, pretože vďaka dobre zvoleným cvikom na hrudník môžete zlepšiť ich pevnosť. Mnohí tvrdia, že cviky na hrudník vám pomôžu zväčšiť prsia. Nič nemôže byť chybnejšie.

Vďaka pravidelnému tréningu však bude pokožka na prsiach napnutejšia a prsia výrazne nadvihnuté. Najlepšie na hrudník sú tradičné kliky. Keď nám chýba sila, môžeme začať s ženskými klikami. Tieto cviky posilňujú nielen prsné svaly, ale aj svaly ramien. Dokonale vytvarujte túto časť tela pri tlaku na lavičke.

Na cvičenie hrudníka sa tiež oplatí používať činky a robiť muchy na cvičebnej lavici. Tréningový plán hrudníka by mal pozostávať z cvikov zapájajúcich veľkú časť svalov tejto časti tela. Izometrické a silové cvičenia sú skvelé. Postupom času pôjde výkonnosť tela hore a prsia výrazne zlepšia svoj vzhľad.

Najlepšie prírodné spaľovače tukov

Na internete ako aj v obchodoch s produktmi pre fyzicky aktívnych ľudí nájdeme široký výber spaľovačov tukov. Prečo však utrácať veľa peňazí za tento typ prípravkov, keď nám príroda sama poskytuje obrovský výber prírodných spaľovačov tukov. Prvou z nich je káva – mnohí z nás ju pijú každý deň. Ľudia, ktorí trénujú na kávu, by po nej mali siahnuť bezprostredne pred tréningom.

Zvyšuje efektivitu, ochotu a urýchľuje spaľovanie tukov. Prírodné spaľovače tukov sú zvyčajne termogénne, ako napríklad kajenské korenie. Kapsaicín v nich obsiahnutý je často zložkou doplnkov stravy, ktoré urýchľujú spaľovanie tukov. Dá sa ľahko pridávať do jedál alebo konzumovať surový.

Odborníci na výživu tiež odporúčajú ľuďom, ktorí chcú stratiť telesný tuk, aby používali jablčný ocot. Na zlepšenie trávenia a výrazné zrýchlenie metabolizmu stačí len jedna polievková lyžica denne. Z korenín, ktoré sa oplatí odporučiť na urýchlenie spaľovania tukov, spomenieme aj škoricu. Pravidelne užívaná jedna čajová lyžička znižuje chuť do jedla.