Mnohí športovci pravidelne užívajú doplnky stravy s obsahom aminokyselín. Mnoho ľudí sa pýta, čo to vlastne aminokyseliny sú a prečo sú také dôležité. Všetky bielkoviny v ľudskom tele sú tvorené aminokyselinami. Preto by bez vhodných aminokyselín nemohli vzniknúť mnohé veľmi dôležité látky.

Preto sú doplnky s obsahom aminokyselín veľmi obľúbené a majú veľký vplyv na ľudský organizmus. Aminokyselinové doplnky majú veľmi široké uplatnenie. Ich užívanie znižuje únavu počas tréningu a dodáva cvičencovi energiu, vďaka čomu dokáže trénovať dlhšie a efektívnejšie.

Okrem toho takéto prípravky znižujú katabolizmus svalov a stimulujú ich anabolizmus. Väčšina ľudí, ktorí používajú doplnky s obsahom aminokyselín, si všimne, že ich svalová hmota sa pri používaní doplnkov zvyšuje oveľa rýchlejšie. Preto sa oplatí používať doplnky s aminokyselinami, pretože majú veľa vlastností, vďaka ktorým naše telo lepšie funguje.

L-karnitín

Každý, kto chce schudnúť vie, že L-karnitín môže byť nápomocný pri dosahovaní cieľa. Využitie tejto živiny má mnoho výhod, pretože pôsobí nielen na urýchlenie chudnutia, užívanie l-karnitínu podporuje regeneračný proces po tréningu, odďaľuje proces únavy pri tréningu, využívajú ho aj ľudia profesionálne trénujúci niektoré športy , pretože im poskytuje väčšiu ako obyčajnú výdrž.

Tak ako je L-karnitín ľahko viditeľný, je ťažké ho preceňovať, ako ho teda užívať? Samozrejme môžete siahnuť po prostriedkoch dostupných v lekárňach, no l-karnitín sa nachádza aj v produktoch, ktoré ľudia pravidelne konzumujú. Túto živinu nájdeme okrem iného v mäse (hovädzie, bravčové, zverina, ale aj hydina), mliečnych výrobkoch (napr. v mlieku), ale aj v niektorých druhoch ovocia.

Ľudia, ktorí chcú schudnúť, by mali pamätať na to, že samotné užívanie L-karnitínu určite neprinesie požadované účinky, preto je potrebné kombinovať suplementáciu so správnou stravou a fyzickou aktivitou.

Intervalový tréning je skvelý doplnok

Stimuluje metabolizmus, posilňuje vytrvalosť a hoci sa mnohé zdajú byť veľmi komplikované a náročné, je mimoriadne účinný. o čom to hovoríme? Samozrejme, o intervalovom tréningu. Ak začínate svoje dobrodružstvo s týmto typom cvičenia, nezabudnite, že intervalový tréning pre začiatočníkov by mal byť správne prispôsobený.

Intervalový tréning je založený na striedaní intenzívnych cvičení s menej intenzívnymi cvičeniami. Intervalový tréning pre začiatočníkov je možné zaviesť pri rôznych pohybových aktivitách. Najjednoduchšie však pre začiatočníkov bude začať s intervalovým tréningom pri behu, plávaní či bicyklovaní.

Ľudia, ktorí chcú využívať intervalový tréning pre začiatočníkov, by si mali pamätať, že: úroveň a dĺžka intervalov by mala byť prispôsobená úrovni tréningu, tréning by nemal trvať dlhšie ako pol hodiny a nemal by prebiehať viac ako trikrát týždenne. , nezabudnite piť vodu v správnom množstve.