Ľudia trpiaci hypertenziou alebo príliš vysokým cholesterolom by mali zjesť niekoľko banánov denne. Banány obsahujú vysokú dávku draslíka a tiež pektín, čo je prírodná vláknina. Draslík upokojuje kardiovaskulárny systém, zatiaľ čo pektín pomáha znižovať cholesterol.

Banány majú veľa vitamínov z rôznych skupín, preto sa oplatí zjesť aspoň jedno ovocie denne. Navyše tým, ktorí deň predtým pili nadmerné množstvo alkoholu, prináša úľavu aj banán. Reguluje prácu tráviaceho systému. Najzdravšie banány sú tie, ktoré majú zelenkastú šupku, a preto ešte nie sú úplne vyvinuté. Majú najviac vlákniny. Tieto plody môžu byť aj prírodným zdrojom energie.

Ak sme vyčerpaní a stále potrebujeme intelektuálne pracovať, zjedenie banánu nás postaví na nohy aspoň na ďalšiu hodinu. Najlepšie banány sú samozrejme v lete, keďže banánovníky počas leta kvitnú. Banán je ovocie, ktoré stojí za to odporučiť každému.

Internet je naozaj fit encyklopédia

Dnes je internet skutočnou pokladnicou vedomostí o každej téme. Všetko potrebné dnes nájdeme na internete. Pre ľudí, ktorí sa chcú zdravo stravovať a žiť fit, nájdu na webe gigabajty užitočných informácií. Je to skutočná fit encyklopédia, ktorú môžete bez obáv používať.

Na webe nájdeme zoznamy diét a k nim prispôsobené recepty. Nájdeme v nej tréningové plány aj videá s fitness návodmi na cvičenie doma. Na internete nájdete názory na fitnesky, doplnky stravy pre športovcov alebo aj konkrétne druhy cvičenia. Ak hráme nejaký šport a hľadáme preň nové nápady – to všetko dnes nájdeme na internete.

Bez globálnej siete by dnes bolo všetko inak. Svet sporov by bol úplne iný. Určite by nebolo možné spopularizovať zdravý životný štýl tak, ako to dnes prebieha na internete. Všetko sa dnes deje na sociálnych sieťach, vďaka ktorým milióny ľudí nachádzajú svoju fit inšpiráciu online.

Ovocie by sme mali jesť počas dňa, nie však pred spaním

Ovocie je nevyhnutné pre správny proces výživy každého človeka, dospelých aj detí. Ovocie obsahuje obrovské množstvo vitamínov, minerálov a vlákniny. To všetko znamená, že ovocie je na vrchole potravinovej pyramídy a je nevyhnutné pre správny vývoj mladého organizmu.

Ovocie sa oplatí jesť v neobmedzenom množstve. Je však lepšie ich jesť cez deň ako večer pred spaním. Teoreticky má ovocie nízky obsah kalórií, a preto sa rýchlo metabolizuje. Väčšina ovocia však obsahuje fruktózu, čo sú prírodné cukry a ako viete, sladké by sa nemalo jesť na noc. Vo všeobecnosti je nezdravé jesť pred spaním.

Ak však musíme zjesť čokoľvek, aby sme sa cítili nasýtení, je lepšie zjesť jablko alebo banán ako čokoľvek iné. Ovocie by malo byť pre každého človeka najdôležitejšou položkou denného menu. Na niektoré druhy ovocia by si mali dávať pozor len diabetici, práve kvôli cukrom, ktoré obsahujú.