Tréningový plán je možné realizovať ako v telocvični, tak aj vonku alebo doma. Niektorí majú amatérske alebo profesionálne vybavenie na uľahčenie vykonávania určitých cvičení.

Atlas v klube – Telocvičňa je miestom, kde sa môžeme spoľahnúť na prítomnosť profesionálneho cvičebného náradia. Nájdeme tu ako atlas, tak aj bežiaci pás či bicykel. Tréning na bicykli alebo na bežiacom páse môže byť skvelým začiatkom správneho cvičenia. Atlas je ideálnym riešením, keď nemôžete počítať s poistením doma. Každý nástroj je nastaviteľný podľa záťaže a je bezpečne pripevnený. Toto je dobré riešenie aj pre začiatočníkov, ktorí milujú silové športy.

Cvičenie doma – Práca na postave je séria cvikov, ktoré sa dajú robiť aj doma. K dispozícii sú návody, ako vykonávať cvičenia s použitím domácej tyče, stoličiek alebo ľahkých váh. Niektorí radšej trénujú doma, bežia v parku alebo v bazéne. Je však potrebné pripomenúť, že budovanie hmoty a tvarovanie svalov si vyžaduje použitie špecifického vybavenia.

Ako sa motivovať k tréningu?

Motivácia k tréningu je veľmi dôležitá, pretože umožňuje trénovať pravidelne a rýchlejšie pozorovať účinky námahy. Ako sa motivovať k cvičeniu?

Na telocvični záleží – To, kde sa naša telocvičňa nachádza, má vplyv na motiváciu cvičiť. Ak je telocvičňa ďaleko od nášho domova a cestou z práce ju neminieme, možno niekedy pociťujeme odpor a nevyjdeme na tréning. Ak si vyberieme klub, ktorý bude zatvorený a otvorený do neskorých večerných hodín, nebudeme mať výhovorku, aby sme nešli na ďalšiu porciu cvičenia.

Kde hľadať motiváciu? – Osoba, ktorá nás určite bude motivovať k náročným a únavným cvikom, je osobný tréner. Takýto človek je dnes zamestnaný takmer v každom fitku, takže môžeme počítať s jeho podporou a dolaďovaním nášho tréningového plánu. Čo nás môže dodatočne motivovať k tréningu, bude nové vybavenie. Z času na čas sa oplatí kúpiť si novú obuv na cvičenie alebo sa rozhodnúť pre spestrenie suplementácie.

Trénuješ? Vyberte si gainery

Ak začínate svoje dobrodružstvo s kulturistikou, mali by ste svoj jedálniček rozšíriť o špeciálne doplnky, ktoré podporujú účinky pravidelného silového tréningu. Namiesto tradičných športových doplnkov sa oplatí porozmýšľať nad výberom gainerov – prípravkov so širším uplatnením. Gainery majú ako základ nielen bielkoviny, ale aj sacharidy. Samozrejme nechýbajú ďalšie vitamíny a minerály podporujúce pôsobenie prípravku.

Proteínovo-sacharidový charakter gainerov znamená, že tieto prípravky ovplyvňujú nielen rýchly a bezpečný rast svalovej hmoty – čo je dané vysokým obsahom bielkovín – ale jednoznačne dopĺňajú energetickú hladinu a pomáhajú pri regenerácii organizmu po náročnom tréningu. posilovať. Ba čo viac, gainery sa dajú z času na čas použiť ako náhrada za plnohodnotné jedlo, čo je veľmi výhodné, keď sme celý deň mimo domova. Tiež stojí za to ich použiť po vyčerpávajúcich, dlhých chorobách, aby sa telo rýchlo vrátilo do plnej sily.