Dnes sú časy, keď sú moderné technológie neoddeliteľne spojené s každodenným životom. Tak je to aj v športe. Dnes sa objavili zariadenia, ktoré uľahčujú fyzickú aktivitu. Máme na mysli inteligentné hodinky, ktoré dopĺňajú smartfón.

Tieto hodinky sú okrem komunikačných funkcií ako stvorené na športy ako beh či cyklistika. Inteligentné hodinky budú zaznamenávať trasu, po ktorej sa pohybujeme, počas tréningu budú sledovať náš pulz či dokonca nám ukážu počet spálených kalórií. Okrem toho je možné každé inteligentné hodinky stiahnuť s príslušnou aplikáciou, ktorá uloží všetky nazbierané dáta z každého dňa. Inteligentné hodinky dokážu počítať aj kroky, ktoré každý deň urobíte.

To vám ukáže, ako ste aktívny počas dňa. Inteligentné hodinky na šport určite nie sú potrebné. Je len užitočná a môže byť zaujímavým doplnením vedomostí o vašich športových úspechoch. Ide o vychytávku, ktorá patrí do kategórie tých, ktoré môžete mať, ale aj nemusíte.

Typ fitness – pilates

Typ fitness hodiny, ktorej sa oplatí venovať pozornosť, je pilates. Tento typ cvičenia bol vyvinutý pre zotavujúcich sa športovcov, ktorí sa chcú rýchlo vrátiť do plnej fyzickej kondície. Pilates sú akrobatické a gymnastické cvičenia, ktoré sa vykonávajú v súlade s vaším dýchaním.

Na týchto cvičeniach sa zúčastňujú všetky svalové skupiny. Od najmenšieho po najväčšieho. Cvičenie pilates zlepšuje kondíciu a rovnováhu, no zároveň rozvíja silu. Pri týchto cvičeniach je najdôležitejšou úlohou postavenie tela do konkrétnej polohy. Aj keď sa to zboku môže zdať jednoduché, v praxi si vykonávanie konkrétneho cviku vyžaduje veľa cvičenia. Vďaka týmto cvikom sa môžete tešiť z tvarovanej a štíhlej postavy.

Telo príliš nepreťažuje, pretože cvičenie je fyzicky namáhavé, vyžaduje si skôr kondíciu a flexibilitu. Dôležité je, že cvičenie pilates zlepšuje vzhľad tela, ale nepomôže vám schudnúť. Pri cvičení s veľkým množstvom kalórií sa nespáli. Preto tento druh cvičenia nepatrí medzi zoštíhľujúce cvičenia, ale skôr na formovanie postavy.

Začnite krásne a slnečné ráno cvičením

Každý potrebuje fyzickú aktivitu. Ľudské telo prirodzene akceptuje potrebu cvičenia a cvičenia. Aktívny životný štýl by ste mali viesť len pre svoje zdravie. Najlepšie je začať deň ranným cvičením.

Dokonca to robíme nevedome, keď sa po prebudení natiahneme. Je to druh strečingu. Samotný strečing ale na okysličenie tela nestačí. Ak je vonku krásne a slnečno, otvorme okná dokorán, aby sme do domu či bytu vpustili čo najviac čerstvého vzduchu. Potom venujme štvrťhodinku rannej gymnastike. Urobme si strečingové cvičenia, rozhýbme končatiny, urobme kliky a drepy, nechajme srdce pracovať o kúsok vyššie.

Vďaka tomu bude do nášho tela prúdiť zvýšené množstvo kyslíka. Pripravíme tak svoje telo a mozog na intenzívnejšiu prácu. Ranná gymnastika je zárukou lepšej pohody a zvýšenej duševnej aktivity počas celého dňa.